نتایج تحقیقات یک تیم کره‌ای نشان می‌دهد که شاه‌ توت می‌تواند از تشکیل چروک‌های ناشی از پیری پوست جلوگیری کند.

یک تیم تحقیقاتی کره‌ای، مقاله‌ ای منتشر کرده است که در آن به خاصیت ضد پیری و ضدچروک شاه توت تخمیر شده به کمک باکتری اسید لاکتیک، و همچنین قدرت آن در افزایش ضخامت لایه‌ی درم(لایه ی میانی پوست)، ذخیره‌ی کلاژن و جلوگیری از ایجاد چروک های ناشی از اشعه ی UV، پرداخته است. این مقاله ادامه‌ی تحقیقات حول فرمولاسیونی مشابه از ماده ای به نام BB-1000 است که بر روی تعدادی از موش های بدون موی مورد آزمایش، اثر ضد چروک خوبی را به نمایش گذاشت. آقای Lee سرپرست تیم تحقیقاتی و همکارانش می گویند، شاه توت حاوی ترکیباتی از قبیل فلوونوئید‌ها، فنول ها، آنتو سیانین ها و لاکتیک اسید است که در مطالعات اخیر از خود خاصیت آنتی اکسیدانی نشان داده است. این مطالعه،بر روی پنلی از بزرگسالان کره‌ای در رنج سنی 35 تا 60 سال، انجام شده است. تصاویر نشان می دهد که در بازه ی 12 هفته ای انجام آزمایش، در چروک های اطراف چشم، بهبود حاصل شده است.

باکتری‌های لاکتیک اسید، تأثیر قابل توجهی بر میکروفلور روده دارند. مطالعات اخیر نشان داده است که مصرف خوراکی‌های پروبیوتیک سلامت روده را در پی داشته و سلامت روده با سلامت پوست در ارتباط است. «اهمیت این مطالعه این است که اثربخشی ضد چروک مخمر شاه توت نه تنها در آزمایش‌های حیوانی قبلی، بلکه در این کارآزمایی بالینی نیز تأیید شده است.».

انتظار می رود که از BB- 1000 به عنوان یک ماده ی غذایی سالم که تاثیر بسزایی در کاهش چین و چروک دارد، استفاده شود.

تیم تحقیقاتی اذعان می کند، در حالیکه اثر ضد چروک و آنتی اکسیدانی این ماده ،ثابت شده است ولی سبب رطوبت رسانی پوست نمی‌شود.

با اینکه مخمر شاه توت به عنوان یک آنتی اکسیدان روی پوست عمل می کند، کند اما لازم است تا در تحقیقات آتی، بررسی شود که این ماده ی غذایی با چه مکانیسمی به سلامت پوست کمک می کند و یا چه مکانیسمی سبب می شود تا اثری از رطوبت رسانی از آن مشاهده نکنیم.

Source: Cosmetics

Author: Sang-Wang Lee et al

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *