پودر بچه ی جانسون اند جانسون(J&J) از زمان ورود به بازار در سال 1894،یکی از شاخص ترین محصولات این برند بوده است و می توان گفت بسیاری،جانسون را با پودر بچه می شناسند.پس از سال ها درگیری بر سر ادعا هایی مبنی بر مضر بودن مواد تشکیل دهنده ی پودر بچه ی جانسون که بر پایه ی تالک است،J&J ،فروش جهانی این محصول را در سال 2023 متوقف می کند.غول پیشتاز در صنعت محصولات مراقبت از پوستی،پس از ارزیابی گسترده،محصول پودر بچه ی خود را از پایه ی تالک، بر پایه ی نشاسته ی ذرت تغییر خواهد داد.جانسون  اند جانسون می گوید که در حال حاضر محصول پودر بچه ی جدید آن که بر پایه ی نشاسته ی ذرت است،در چندین کشورمختلف جهان به فروش می رسد.سخنگوی جانسون اند جانسون می گوید:تولید پودر بچه بر پایه ی نشاسته ی ذرت،نوآوری ای بود که بر اساس نیاز مصرف کنندگان و ترند های جهانی ارائه شد.

دو سال پیش،J&J بر سر ادعا هایی مبنی بر اینکه تالک آرایشی آن،حاوی آزبست بوده و مصرف آن می تواند خطراتی از قبیل ابتلا سرطان تخمدان و بیماری های خطرناک تنفسی از قبیل مزوتلیوما را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد،فروش محصولات پودر بچه ی خود را در آمریکای شمالی، متوقف کرد، اما به فروش جهانی آن ادامه داد. با این حال، در فوریه 2022،سهامداران J&J با هجمه ای در جهت رای دادن به خروج تالک خود از قفسه ی ‌فروشگاه‌های جهانی مواجه شدند.

سخنگوی J&Jاضافه کرد “موضع ما در مورد ایمنی تالک آرایشی،همچنان بدون تغییر است” ما قویاً پشت دهه‌ها تجزیه و تحلیل علمی متخصصان در سراسر جهان ایستاده‌ایم که تأیید می‌کند پودر بچه جانسون که برپایه  تالک است،بی‌خطر است، حاوی آزبست نیست و باعث سرطان نمی‌شود.»

کمپانی جانسون اند جانسون در حرکتی سوپرایز کننده برند جدید مراقبت از کودک خود را تحت عنوان Vivvi & Bloom در ماه جولای راه اندازی کرد. این برند با خط تولید 5 محصول، آغاز به کار کرد.

در اقدامی  که به نظر می رسد تلاشی برای فرونشاندن نگرانی های مصرف کننده در مورد ایمنی محصولات باشد، J&J تاکید کرد که برند کودک آن توسط EWG تایید شده است. EWG یک گروه فعال آمریکایی است که در سال 1993 راه اندازی شد و به ارزیابی مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی و بهداشتی و کشاورزی می پردازد. علامت تایید گروه EWG را بر روی محصول،به مصرف کنندگان ،در مورد رعایت استاندارد ها و ایمنی محصول، اطمینان خاطر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *