درباره سازیبا

فعالیت سازیبا ریشه ای عمیق در تاریخ تجارت معاصر ایران دارد. سازیبا میراث پیشینیانش را به ارث برده است کارآفرینانی که کسب و کار خود را با وجود تمام چالش ها و علی رغم سختی های موجود در از دست دادن خانواده و نوسانات بازار، در ایرانی رو به رشد گسترش دادند. سازیبا بر پایه اصول اخلاقی و دانشی که حاصل تلاش نسل های کارآفرین گذشته اش است، بنانهاده شده؛ کارآفرینانی که خود از کسب و کاری پر رونق و ارتباطات صنعتی پرنفوذی برخوردار بودند. موسسین سازیبا از وجود خانواده هایی نظیر سادات طهرانی و عمیدحضور بهره جسته اند.

فلسفه فکری

ما خود را در قبال ارتقای زندگی افراد با بهبود بخشیدن تجربه های آنان متعهد میدانیم.

با اشتیاقی که برای فراتر رفتن از دستاوردهای کنونی مان داریم، تخصص و انگیزه مان را به اشتراک می گذاریم و  برای کمک به ارتقای کیفیت زندگی، برای خودمان و مشتریان مان اهداف جدیدی تعریف می کنیم.

ارزش های مشترک ما در راستای تعالی، رشد و صداقت کاری همواره در سالهای اخیر سرلوحه عملکردمان بوده و سبب ایجاد روابط زیادی میان بخشهای گوناگون و ارائه خدمات به سازو کار همواره در حال رشد مشتریان شده است.

   با ماهیتی پویا و جستجوگر، تیم ما به دنبال یافتن راههایی برای ایجاد تمایز است؛ در هر جایی که ممکن باشد.

تاریخچه

به عنوان صنعتگرانی نامدار، خانواده سادات طهرانی کسب و کار خود را با ایجاد برندهای معروفی نظیر پارس تریکوت و استارلایت توسعه دادند و بدین وسیله نام و اعتباری به عنوان مشاوران اقتصادی در بخشهای خصوصی و دولتی برای خود ساختند. خانواده عمیدحضور نیز در ابتدا کسب و کاری موفق در زمینه تولید کفش را اداره میکردند و سپس موفق به حضور در برخی از بازارهای جهانی شدند که این کار ورود این گروه را به بازارهای نساجی و تولید چرم و همچنین صنعت بانکداری تسهیل کرد.

   این تاریخچه پر قدمت و معتبر، میراث خانواده و ارزش های کارآفرینی آن، با آماده سازی نسل های بعدی سادات طهرانی و عمیدحضور گره خورده است. در طول این تاریخچه، خانواده سادات طهرانی، از سید جلال تا رکن الدین، به رشدی پایدار در کسب و کار بر اساس شعار ریشه ای “رابطه ای مبتنی بر عشق و احترام با کارکنان و مشتریان یادگیری” برای  دست یافتند. پسران عمیدحضور نیز به نامهای امیر و منصور با تکیه بر اصول کسب و کار پدر و آموخته های او که بازتاب دهنده ارزش های خانواده سادات طهرانی بود، توانستند کسب و کار خانوادگی شان را توسعه دهند.

چشم انداز​

حضور فعال در حوزه تامین و تولید مواد اولیه غذایی ،دارویی، آرایشی و انواع ضد عفونی کننده در راستای کمک به ارتقای سطح سلامت جامعه

ماموریت ما

ماموریت ما بودن به عنوان ارائه کننده پیشرو و تولید کننده با کیفیت مواد اولیه خام و کالاهای آماده و سرویس دهی فنی به محصولات غذایی، آرایشی، خانگی، مراقبت های شخصی، بهداشتی و دارویی است. همچنین شناخته شدن سازیبا به عنوان شرکتی که رفاه و راحتی دیگران را مقدم به خود م یداند. با تکیه بر همکاران قابل اعتمادمان درتلاشیم تا به وسیله به کارگیری تیم های فعال، ساختن اتحاد استراتژی و مدیرت مشارکتی نتایج سهامدارانمان را ارزش نهیم. ما کسب و کارمان را با صداقت و راستی به پیشمی بریم و با یکدیگر با وقار، محترم و وفادار هستیم.

ارزش های ما

 حس مالکیت :

وارد عمل شویم و برای تغییر و خلق نتایج مثبت در انتظار دیگران نباشیم. در راستای کسب نتایج و اثر گذاری به گونه ای فکر و عمل نماییم که گویی مالک کسب و کار هستیم. مسئولیت انجام کار را بر عهده گرفته و نسبت به نتایج آن به خود و سایرین پاسخگو باشیم.

انسجام اخلاقی :

ارتباطی شفاف، در زمان و مکان مناسب و در صورت نیاز برنامه ریزی شده و به دور از سوگیری شخصی با افراد و یا سازمان داشته باشیم. درنظر گرفتن سطح بالای استاندارد اخلاقی و عرفی برای خود، همانگونه که از دیگران انتظار داریم و در گزارشات و گفتارمان با نگاهی واقع‌بینانه بازتاب دهنده تمامی ابعاد واقعیت باشیم. با در نظر گرفتن قوانین و چارچوب‌ های سازمانی، ملی و بین المللی، عملکردی سازگار و اخلاقی در گفتار و رفتارمان داشته باشیم.

احترام :

احترام و پذیرش تفاوت‌ ها در تمامی ابعاد اندیشه و عقاید، توانمندی‌ های جسمی و ذهنی، نژاد و جنسیت. رویکرد یکسان تعاملی با همه افراد سازمان صرف نظر از جایگاه سازمانی. برقراری جریان صحیح اطلاعات در درون سازمان با احترام به سلسله مراتب سازمانی.

همکاری هدفمند :

به منظور دستیابی به اهداف مشترک با یکدیگر به شکل مؤثری همکاری کرده و اهداف تیم را در اولویت قرار دهیم. جهت رسیدن به نتایج برجسته از یکدیگر حمایت کرده و توانمندی های تک تک اعضای تیم را تقویت و از آنها استفاده نماییم. در راستای ایجاد شرایط ارائه و دریافت بازخورد به منظور ارتقاء فرهنگ مثبت کار تیمی تلاش نماییم.

بهبود مستمر :

تفکر استراتژیک در برنامه‌ ریزی و اولویت‌ بندی امور، تعیین اهداف عملکردی و رفتاری و بازبینی و به روزرسانی مستمر آن،درس گرفتن از شکست ها و بازیابی هر چه سریعتر خود پس از آن.

پذیرفتن و همراهی با تغییرات و کمک در جهت عملی کردن ایده های جدید (تکنولوژی، روش های کاری، ساختار سازمانی و … )

حرکت در راستای نتیجه :

تمرکز بر فرآیندی که مؤثرترین نتیجه را در زمان درست و به صورت کامل محقق می نماییم. اهداف را مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و در بازه زمانی مشخص، تعیین نموده و بطور مداوم پیشرفت آن را بررسی نماییم. برای خود و دیگران فهم مشترک و شفافی از نتایج مورد انتظار فراهم نماییم.