سال 2021 و رویای مردم از غذا

 

 

با بسیاری از اتفاق هایی که در سال 2020 افتاد، پیش‌بینی روند عادات غذایی مردم چالش برانگیز است. اما درک اشتیاق مردم به غذاهایی با مزه‌های مهیج و متنوع، برای دریافت حس طبیعت، در همهمه‌ی زندگی روزمره، به کاهش این چالش کمک می کند.

کم نیستند کسانی که میخواهند حسی جدید با طعمی جدید را در میان روزهای پر از استرس خود برای لحظه‌ای فراغت از کار، تجربه کنند. در عین حال به دنبال غذاهای با کیفیت و خوشمزه و انواع خوراکی‌های فصلی، تازه و ناشناخته نیز می‌باشند.

مصرف کنندگان علاقه وافری به عادات مصرفی و قصه گویی در مورد محصولات جدیدی که خریداری می‌کنند، دارند. این داستان ها ممکن است شامل تغییراتی در مورد طعم‌های سنتی، درک تکنیک‌های پخت و پز که به عمق عطر و طعم می‌افزایند یا توضیحاتی در جهت شفافیت در خصوص این محصولات باشند. این رفتار مصرف کنندگان در اروپا در طیفی وسیع قابل مشاهده است, از چیپس هالوپینو رست شده و تکه ها ی گوجه فرنگی برشته شده تا محصولات لبنی که نام آن ها از گاو های تولید کننده شیر این محصولات برگرفته شده است .

از این رو حفظ مشخصه های جذاب و دلچسب طعم، برای توسعه محصولات موفق بازار، مسئله ای کلیدی است.

طعم دهنده ها باید از راهکارهایی برای ارائه مزه های طبیعی و نو  بهره ببرند که همزمان باعث رفع برخی از مشکلات ساختاری محصول مانند کاهش قند، رفع ایرادات فرمولی در محصول، کاهش نمک و بسیاری از موارد این چنینی نیز شوند.

با توجه به گرایش بالا و رو به رشدی که بازار نسبت به پروتئین های جایگزین، آن هم در یک مقیاس جهانی دارد، نه تنها محصولات جایگزین گوشت از رشد قابل توجهی برخوردار خواهند شد، بلکه محصولات جایگزین سایر پروتئین های حیوانی نیز با استقبال مواجه خواهند شد. بنابراین، در آینده، با نوآوری در تولید محصولات مبتنی بر گیاهان، فرصت های جدیدتری ایجاد خواهد شد.

گروه مواد غذایی ورزشی به پشتوانه همین پویایی بازار، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و فرصت هایی را برای تولید «نوشیدنی های سالم» و گروه های ترکیبی دیگر که دسته بزرگ تری از مشتریان را پوشش می دهند، فراهم خواهند آورد.

 

ترند صنعت غذا در سال های پیش رو :

  • طعم های شناخته شده و اصیل، مانند گوشت کبابی و سایر طعم هایی که به واسطه طبخ غذا ایجاد می شوند و یا دارای مشخصه های خامه ای یا شیری باشند، از جمله مواردی هستند که در سال های پیش رو با پیشرفت قابل توجهی روبرو خواهند شد .
  • محصولات ماسکینگ، رفع بو یا مزه نامطلوب پروتئین ها نیز به همین میزان نقش مهمی برای توسعه این صنعت ایفا می کند.
  • روند کاهش قند که در بسیاری از محصولات مختلف، در حال رخ دادن است، به میزان چشمگیری در 5 سال آینده مورد استقبال قرار خواهد گرفت و نیاز به ارائه راهکارهای کاربردی تری در راستای بهبود طعم پیدا خواهد کرد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *