آنتی اکسیدان های طبیعی به افزودنی های طبیعی اطلاق می شوند که عمدتاً برای به تاخیر انداختن اکسیداتیو در محصولات غذایی استفاده می شوند. در واقع آنتی اکسیدان ها، افزودنی هایی با قابلیت کند کردن واکنش اکسیداسیون درمحصولات غذایی هستند که موجب ماندگاری بیشتر آنها می شوند.

با توجه به تغیر سبک زندگی مصرف کنندگان، نیاز به محصولات غذایی با ماندگاری به طور قابل توجهی افزایش یافته است، و از آن جایی که اکسیداسیون تاثیر عمیق بر کیفیت مواد غذایی گذاشته و منجر به کاهش ارزش غذایی و ظاهر غذا می شود، نیاز به این افزودنی هایی که اکسیداسیون را به تعویق می اندازند، در طول سال ها افزایش یافته است. همچنین، افزایش شک و تردید مصرف کنندگان نسبت به  تأثیر منفی  آنتی اکسیدان های مصنوعی، تقاضای بازار جهانی آنتی اکسیدان های طبیعی را افزایش داده و با افزایش روند استفاده از محصولات طبیعی، آنتی اکسیدان های طبیعی محبوبیت زیادی بین مصرف کنندگان پیدا کرده اند.

آنتی اکسیدان های طبیعی به طور گسترده ای برای کاهش تولید رادیکال های آزاد از سلول های بدن و جلوگیری از آسیب های ناشی از اکسیداسیون استفاده می شوند بنابراین مصرف غذاهای حاوی آنتی اکسیدان می تواند رادیکال های آزاد تولید شده در بدن را کاهش داده و در نتیجه بدن را از ابتلا به چندین بیماری محافظت کند.

این افزودنی ها، به دلیل مناسب بودن و خواص مفید، در طیف وسیعی از صنایع مانند غذا، نوشیدنی، داروسازی، خوراک دام، مواد مغذی، آرایشی و بهداشتی و غیره کاربرد دارند و در حال حاضر رویکردی غالب در صنایع غذایی هستند که به عنوان نگهدارنده و افزودنی استفاده می شوند. بنابراین  پیش‌بینی می‌شود که استفاده روبه رشد از آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی در برنامه‌های غذایی، نوشیدنی و دارویی، وسعت بازار جهانی آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی را در طول دوره پیش رو افزایش دهد.با این حال، صنعت جهانی آنتی اکسیدان ها در حال حاضر به دلیل در دسترس بودن فراوان، سهولت فرآیند تولید و قیمت ارزان تحت سلطه آنتی اکسیدان های مصنوعی است که یکی از موانع اصلی رشد بازار جهانی آنتی اکسیدان های طبیعی است.

در صورت تمایل به تولید محصولات غذایی با آنتی اکسیدان های طبیعی، شرکت عطرینه سازیبا با عرضه آنتی اکسیدان های طبیعی، ویژه استفاده در روغن های خوراکی، محصولات گوشتی و سس ها درکنار شما می باشد.

جهت مشاوره های تخصصی در این زمینه، توسط کارشناسان مجرب داخلی و خارجی،  با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *